Šilutėje nuskambėjo jubiliejinė „Svajonė“

Kovo16 d. nuskambėjo jau 10-asis vaikų ir jaunimo respublikinės vokalinės muzikosfestivalis „Svajonė 10“. Šiemet į Šilutės kultūros ir pramogų centrą sugužėjonet 340 jaunųjų atlikėjų iš Kauno, Marijampolės, Kybartų, Tauragės, Šiaulių,Gargždų, Klaipėdos, Elektrėnų, Saugų ir, žinoma, pačios Šilutės. Festivalįorganizavo Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokytoja ir Šilutėspopchoro „Spindulys“ vadovė Lijana Šerpytienė.

Renginįpradėjo trijų Šilutės augančių talentų Martyno Šerpyčio, Kęstučio Railos irAiniaus Dulaičio grupė „Skonis“. Sveikinimo žodį tarė Šilutės rajono merasVytautas Laurinaitis ir mero pavaduotojas Algis Bekeris. Tuomet iš jų rankųkeliavo dovanos visų kolektyvų vadovams. Taip pat pasirodė ilgametis festivaliodraugas, dainų autorius ir šilutiškiams, o ir visai Lietuvai, puikiai žinomasatlikėjas Valdas Lacko. Na, o vėliau atėjo laikas jauniesiems dainorėliams –scenoje pasirodė net 26 kolektyvai ir 22 solistai! Visos dainos buvo atliekamosgyvai. Renginį finišavo tradicinis festivalio himnas ir kūrybiškas ledinukųtortas, kurį pagamino popchoro „Spindulys“ dainininkės Emilijos šeima.Atlikėjai neliko be dovanų – kiekvienam buvo įteiktas „Svajonės“ atributais papuoštassportinis maišelis, pilnas saldžių dovanų.

Tiesa,nors ši „Svajonė“ – dešimtoji, savo istoriją festivalis pradėjo kur kas seniau,nei prieš dešimt metų. Renginio pirmieji gyvavimo metai – 2001-ieji. Tuomettris metus „Svajonė“ buvo tikra Šilutės menų sintezė – festivalio metupasirodydavo Šilutės rajono dainininkai ir šokėjai, o taip pat vykdavo irpiešinių konkursas. Po dešimties metų pertraukos – 2013-aisiais – projektasatgimė kaip respublikinis muzikos festivalis. Šiemet, kitos Šilutės Martyno Jankausprogimnazijos mokytojos Ritos Užgalienės iniciatyva, į festivalį sugrįžo dailė.Kiekvienas kolektyvas po pasirodymo scenoje bėgo piešti savo svajones ir menokūrinius vėliau parsivežti į savo miestus. Salėje sėdintys žiūrovai galėjostebėti tiesiogines transliacijas iš piešimo salės, kurias komentavo  energingasis renginio vedėjas LaurynasNikelis.

Festivalioįspūdžiais dalinasi organizatorė Lijana Šerpytienė: „Sunku patikėti, kad ši mano svajonėgyvuoja jau dešimt metų! Už tai didžiausi ačiū keliauja nuostabiai kolegei irdraugei Ritai Užgalienei, įgyvendinusiai dailės piešinių dirbtuves, festivaliodraugams „Reklamos priedai“, kurie pasirūpina festivalio spauda ir kūrybiškomisdovanomis bei savo vaikams Rūtai ir Martynui, prisidedančiais, kaip tik gali.Be abejo, festivalis negyvuotų be partnerių ir rėmėjų – Šilutės kultūros irpramogų centro, Šilutės rajono savivaldybės, Šilutės turizmo ir informacijoscentro. Taip pat norisi padėkoti šauniems vyrukams – vedėjui Laurynui Nikeliui,operatoriui Augustinui Matulevičiui, dizaineriui Linui Jocui, fotografuiGiedriui Raštučiui ir vadovams, atlydėjusiems savo kolektyvus. Galų gale, koksfestivalis būtų be dalyvių. Nors renginys truko net tris valandas, kolektyvaitikrai pasirodė profesionaliai ir laikas neprailgo. Bet smagiausia, kad visisusirenkame į kultūros ir pramogų centrą kaip didelis būrys draugų! Turbūt, šisjausmas ir yra didžiausias svajonės išsipildymas.“

Festivaliošeimininkai – vadovės Lijanos Šerpytienės vadovaujami Martyno Jankaus pagrindinėsmokyklos popchoras “Saulytė” ir Šilutės vaikų popchoras „Spindulys“, kuriskasmet „Svajonės“ metu simboliškai pamini ir savo gimtadienį. Šiemet„Spinduliui“ sukako jau 23 metai. Popchoras naujus gyvavimo metus pasitikoatsinaujinęs – festivalio metu buvo galima pamatyti dainorėlius, pasipuošusiusgeltonais džemperiais su atnaujintu kolektyvo logotipu.

Griežtai draudžiama Šilutiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Šilutiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Šilutiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Šilutiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Šilute@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Penki iš šešių Q10 preparatų neišlaikė bandymo

Vartoti Q10 preparatą, kurio Jūsų organizmas neįsisavina, yra tikras pinigų švaistymas; deja, neįsisavinamų preparatų rinkoje yra stebėtinai...

Šeimos dieną vaikai kūrė šešėlinio lėlių teatro personažus ir inscenizavo pasakas

Gegužės 15 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filiale vyko šeimų kūrybinė popietė „Improvizuotas šešėlinis ...